رویه عودت کالا چگونه است؟

کاربر گرامی پس از مطالعه قوانین و رویه عودت کالا در صورت داشتن شرایط با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

کلیه کالاهای فروشگاهی مجموعه Hitoyplus به استنثاء تن پوشهای عروسکی ، عروسکهای پولیشی و کالاهای تست شده تا48 ساعت در صورت عدم استفاده از کالا قابل تعویض میباشند

نقص فنی

تمامی کالاهای ارسالی از سمت Hitoyplus زیر نظر دوربین توسط کارشناسان ما قبل از ارسال مورد بررسی و تست فنی قرار میگیرد و مهر تایید بررسی می خورند.

اما در صورت وجود نقص فنی تا 2 روز پس از دریافت کالا با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید و و در صورت تایید کارشناسان کالا را بدون تغییر در بسته بندی و آسیب به کالا در کارتن یا جعبه اصلی خودبه همراه تمام ملحقات از قبیل کابل ها،باتری،شارژر،آنتن،و سایر ادوات همراه اسباب بازی  و فاکتورفروش با همان روشی که کالا را دریافت کرده اید به فروشگاه های توی پلاس ارسال کنید تا کالا شما تعویض گردد.

.برچسب زدن یا نوشتن توضیحات روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از بازگشت را از بین خواهد برد.

توجه: اشکال های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر ایجاد شود شامل این مورد نیست.

استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهی غیرومتفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا و روی جعبه کالا) را شامل میشود.

این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که دراثراستفاده نادرست کاربرازکالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود

مغایرت کالا

در صورت مغایرت کالای دریافتی با کالای سفارش داده شده 24 ساعت پس از دریافت کالا فرصت دارید تا با واحد پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. و کالا را بدون تغییر در بسته بندی در جعبه اورجینال خود برای ما ارسال کنید.

توجه: در صورت باز شدن بسته بندی اورجینال و مورد تایید نبودن کارشناسان های توی پلاس عودت کالا مورد قبول نمیباشد.

شرایط بازگشت در اثر آسیب دیدگی

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد. آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به شماره پشتیبانی Hitoyplus اطلاع داده شود.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه  فاکتورفروش به خدمات پس از فروش Hitoyplus ارسال شود.

در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه درخواستی از طرف مشتری تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان Hitoyplus و کارشناسان شرکت تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.